Za vínem do Březí

Za vínem do Březí

25. 01. 23 | Apartmány

Milujete víno a rádi objevujete nová, malá i velká vinařství, která vás nadchnou svou autentičností? V Březí si určitě přijdete na své. Malých i větších vinařů tady najdete několik. Obec Březí leží v mikulovské vinařské podoblasti a vinice v okolí obce patří mezi nejteplejší místa jižní Moravy.
Pokud tedy máte chuť vyzkoušet místní vína, určitě nemůžete vynechat Sklepní uličku. V obci je asi 100 sklepů a jsou rozesety do několika lokalit. Nejstarší lokalitou je areál Pod kaštany, na své si přijdete i v o něco modernějším areálu U rybníka a nesmíte vynechat ani už zmíněnou Sklepní ulici.
V obci se konají také pravidelné vinařské akce. Jednou z nejoblíbenějších akcí na celé jižní Moravě jsou určitě Otevřené sklepy. Letošní 12. ročník se uskuteční 13.-14.5. 2023. Akce se účastní většina vinařství z obce Březí, ale také většina vinařství z obce Dolní Dunajovice. V rámci jedné vstupenky můžete ochutnat vína od vinařů z obou obcí. Během letních prázdnin funguje i v Březí Léto otevřených sklepů. Vinaři si střídají služby a vy tak můžete posedět a ochutnat vína v místních sklepech bez objednání každý den. Dál se místní vinaři účastní i akcí v rámci mikulovského regionu, jako je třeba Jaro na Mikulovsku, což je festival otevřených sklepů obcí Mikulov, Březí a Dolní Dunajovice. Velmi oblíbenou vinařskou akcí jsou ,,košty,, , tedy výstavy vín. V roce 2023 můžete zavítat na Výstavu vín 18. března nebo na podzim na Svatomartinské koštování, které proběhne 11. listopadu.
Pokud si rádi dopřejete dobré víno, tak přijeďte, ubytujte se u nás a vyrazte ochutnávat. V Březí i v blízkém okolí si určitě vyberete.